Nikon D80 już jest

maxmfewgv0vmwuvpgqpsxh3.jpg

Wreszcie…. wczoraj dotarł do mnie kluczowy element nowego systemu foto, czyli body Nikon D80. Nie obyło się oczywiście bez kłopotów: UPS jak zwykle dało ciała i żaden kurier nie wziął paczki (a miała być dostarczona do 16, bo to przesyłka na firmę). Konieczna była osobista interwencja w przedstawicielstwie.
Anyway, aparat skompletowany, pierwsze zdjęcia zrobione, czas na krótkie posumowanie człowiek, który do tej pory fotografował analogowym Canonem:

  • system sterowania obiektywu w Canonach jest jednak bardziej zaawansowany, wszystko odbywa się elektronicznie, bez połączeń mechanicznych obiektyw-korpus. Niby obiektywy AF-S mają motorki, ale przysłona dalej sterowana mechanicznie
  • przednie pokrętło obok spustu migawki jest lepiej pomyślane w Canonie. Położone nad spustem jest po prostu wygodniejsze w obsłudze. Fakt, w C jest to pokrętło główne, a w N pomocnicze, ale zawsze.
  • mimo zmiany systemu z obsługą pokręteł nie miałem problemu. Ponieważ moim ulubionym trybem jest priorytet przysłony, palce bez problemu odnajdują przednie pokrętło
  • rewelacyjna, duża i czytelna matówka. Miodzio, że tak powiem. Można włączyć podświetlane linie kadrowania
  • aparat jest wykonany bardzo solidnie. Dość ciężki, dobrze wyprofilowany, pewnie leży w dłoni
  • trochę potrwa zanim przyzwyczaję się do nowego rozłożenia przycisków, choć już nie jest źle

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.