Ekrany dotykowe Apple

Apple może rozszerzyć technologię dotykową zastosowaną w iPhonie i iPod Touch, dzięki czemu znajdzie zastosowanie również w większych ekranach. Do obsługi urządzeń wykorzystana zostanie cała dłoń użytkownika, co zwiększy ilość funkcji obsługiwanych za pomocą dotyku.

Pakiet trzech patentów opublikowanych przez Apple, świadczy o działaniach idących stronę rozwoju technologii ekranów dotykowych. Najnowsze rozwiązania pozwalają na wyprodukowanie czujników, które nie tylko odczytują odległość dłoni od urządzenia, lecz także to, która jej część jest obecnie nad powierzchnią ekranu. Ponadto, system jest czuły na stopień nacisku w poszczególnych miejscach panelu.

Technologia umożliwi dodatkowe ruchy dłoni, co zwiększy zakres funkcji obsługiwanych dotykiem. Co więcej, posłużyć może do produkcji urządzeń o zakrzywionych kształtach. Apple zastrzega jednak, że nowa technologia niekoniecznie zostanie użyta w ekranach – rozważane jest zastosowanie jej do produkcji klawiatur, trackpadów i innych nieprzezroczystych powierzchni służących do sterowania urządzeniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.