Karta graficzna USB

7194_kuroutoshikou.JPG

Niektórzy z użytkowników, jako rzecz niezbędną do pracy uważają kartę graficzną, umożliwiającą równoczesne podłączenie dwóch monitorów. Większość nowych komputerów dysponuje takim sprzętem. W przypadku starszych urządzeń dostępne są dwa wyjścia: kupno karty graficznej, która posiada takie możliwości lub nabycie karty podłączanej przez USB.

Jakkolwiek idea takiego rozwiązania może wydawać się nieco dziwna, okazuje się ono całkiem wygodne w użytkowaniu. Kuroutshikou, siostrzana firma Buffalo opracowała dwa takie urządzenia – jedno ze złączem VGA, drugie z portem DVI. Produkt, do prawidłowego działania nie potrzebuje mocnego komputera, wystarczy zestaw z procesorem 1,2 GHz i 512MB pamięci RAM. Do peceta można podłączyć kilka kart USB, jednak wtedy wzrasta zapotrzebowanie na moc obliczeniową jednostki centralnej.

Mimo, że urządzenia są kompatybilne z systemem Windows Vista (dodatkowo także z Windows XP), nie obsługują funkcji Aero. W zależności do rodzaju złącza, za karty należy zapłacić 80$ lub 106$. Obecnie dostępne będą tylko w Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.