Pulsar Online: pierwsza zapowiedź

Nie ma to jak mały szum medialny, nawet jeśli nie ma o czym szumieć. Ale wracając do rzeczy. Kilka lat temu zdarzyło mi się popełnić grę internetową (web based) Omricon Beta. Zasady były proste: dostajesz statek i próbujesz przeżyć galaktyce zapełnionej innymi graczami i NPC. Sukces gry przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Niestety, jak to grami internetowymi bywa, dość szybko stała się przestarzała, engine gry nie był dostosowany do skali, zabrakło porządnych narzędzi do zarządzania rozgrywką, kłopoty sprzętowe i tak dalej. Nie było sensu rozwijać istniejącego engine, więc gra została zamknięta w lipcu 2007.

Zachęcony pierwszą wersją postanowiłem rozwinąć temat i w kwietniu rozpocząłem prace nad następną Omricon Beta. Pulsar Online, bo taką roboczą nazwę otrzymał następca Omricon Beta będzie bezpośrednim rozwinięciem tamtego pomysłu. Engine gry od początku jest tworzony tak, aby umożliwić równoległą grę kilkuset osobom. Powstają narzędzia do zarządzania rozgrywką. Engine wykorzystuje najnowsze rozwiązania w dziedzinie programowania aplikacji internetowych, takie jak XML, czy Ajax.

Gra ciągle pozostaje w fazie embrionalnej, czyli tworzenia engine i klarowania się pewnych idei i koncepcji. Cóż, brak czasu i konieczność zarabiana powodują, że nie mam czasu na codzienny rozwój Pulsara. W chwili obecnej działa już jednak kilka podstawowych funkcji:

  • baza danych
  • panel główny gry
  • możliwość poruszania w systemach
  • podróży pomiędzy systemami i galaktykami
  • dokowania do stacji kosmicznych
  • podstawowa funkcjonalność NPC, czyli graczy sterowanych przez engine gry

Na koniec jeden screen z gry i wracam do pracy. Dziś na tapecie jest handel ze stacjami kosmicznymi :)

pulsar.png

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.