Gwiezdne Wojny: streszczenie błyskawiczne

Premiera najnowszej części Gwiezdnych Wojen, Przebudzenie Mocy, już za trochę ponad miesiąc, więc dla tych wszystkich, którzy nie mieli okazji oglądać pierwszych 6 części, przygotowałem streszczenie fabuły. Streszczenie błyskawiczne, do przeczytania w 2 minuty, albo i szybciej. TL;DR. Dwa pierwsze zdania streszczają części I-III, reszta skupia się na częściach IV-VI.

Był sobie taki Anakin który awansował z niewolnika na rycerza, a potem zaczął służyć „Ciemnej Stronie” w osobie Imperatora. Z królową sąsiedniego królestwa miał syna (Luke) i córkę (Leia).

Córka była księżniczką, syn parobkiem i o sobie nie wiedzieli. Syn pragnął przygód, córka chciała obalić Imperatora i ich drogi się spiknęły. Luke znalazł Mistrza, Mistrz nauczył go być Rycerzem. Mieli się ku sobie, ale nie wiedzieli, że są rodzeństwem. Gdy się już dowiedzieli, to nie byli.

Syn walczył z ojcem i stracił rękę. Córka ganiała w złotym bikini jako niewolnica lokalnego handlarza niewolników. Był jeszcze przemytnik Han co też do nich dołączył i on też leciał na Leię. Była wielka bitwa, Luke pokonał Ojca (Anakin), Anakin przeszedł na Jasną Stronę, zabił Imperatora, Imperator zabił Anakina, rebelianci wygrali, Han pocałował Leię i żyli długo i szczęśliwie.

Koniec.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.