self1

Długo zastanawiałem się w jaki sposób sformułować stronę 'O mnie'. Mógłbym pójść w stronę autopromocji i wychwalać jaki to jestem cudowny, utalentowany i jakim to wspaniałym pomysłem jest współpraca ze mną jako programistą, czy fotografem. Tyle, że nie jestem zawodowym fotografem i nie mam zamiaru być. Jako programista też nie mam zamiaru się promować, ten blog powstał dlatego, że czasami lubię zrobić coś non-profit (reklamy są tylko na pokrycie kosztów serwera, a i tak nie wystarcza), wyłącznie dla własnej satysfakcji. A trochę w celu pochwalenia się światu moimi osiągnięciami.

Wracając do tematu. Nazywam się Paweł Spychalski, jestem po trzydziestce. Żonaty z pewną Elą, moim oczkiem w głowie jest nasza córka Zosia. Jej zdjęcia dość często tutaj zamieszczam.

Z wykształcenia jestem informatykiem, z zawodu programistą PHP. Aby było śmieszniej, nie odebrałem wykształcenia w dziedzinie programowania a grafiki komputerowej. Przyznaję się bez bicia, że grafik ze mnie żaden i z pełną świadomością swoich braków nie param się tym zajęciem. Wolę zlecić to tym komuś kto się na tym zna. Aby było jeszcze śmieszniej, programowania zawsze mnie pasjonowało i teraz dziwię się sobie czemu jednak nie wybrałem takiego kierunku studiów. Cóż. Było, minęło. Przez większość czasu zawodowego tworzę rozwiązania dla biznesu którymi niestety, ze względu na umowy, nie specjalnie mogę się chwalić. Szkoda, bo jest czym. Od kilku tygodni zgłębiam tajniki polityk bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych i tym podobnych zagadnień.

Maczałem palce w kilku przedsięwzięciach internetowych. Na ten przykład, jestem twórcą i właścicielem portalu [a może vortalu? nigdy nie rozróżniałem na 100%] technologicznego Dzikie.NET. W swoim czasie Dzikie.NET było jedną z czołowych polskich stron o tematyce o/c i modding. Już nie jest. Formuła się wyczerpała, zapał opadł, znajomości pozostały. Do tych moich przedsięwzięć trzeba też dodać grę typu MMORPG na autorskim engine (Omricon Beta), bazę oveclockingu (oc-db.org) i inne o których świat zapomniał.

Wspominałem już, że interesuję się fotografią? No tak, wspominałem... W moim przypadku fotografia to wspaniała odskocznia od programowania i nie mieszam jej ze sztuką przez duże 'Sz'. Po prostu lubię robi zdjęcia i chyba nie jestem w tym najgorszy na świecie.

Z czasów PRL , kiedy nie wszystko można było kupić, i zajęć ZPT pozostało mi zamiłowanie do majsterkowania zwanego teraz (z angielska, że niby tak proeuropejsko) DIY. Jeśli więc czas pozwala czasami coś zbuduję. Ostatnio te cosie zwykle są związane z fotografią (bo komputery jako temat DIY mi się przejadły). O tym też można poczytać na tej stronie.